x
sadsad x
asdasd
Gizlilik ve Güvenlik

Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Gizliliğin Korunması

İşbu gizlilik politikası, www.dokaorganik.com (Web Sitesi) ile paylaşılan kişisel bilgilerin Veysel Doğan-Doka Tarım şahıs firması tarafından korunması ve kullanılması ile ilgili bilgileri içermektedir.

Kişisel İletişim Bilgileri

www.dokaorganik.com sitesi üzerinden sipariş vermek için üye girişi yapılmalıdır.

Üye girişinin yapılabilmesi için bir e-posta adresi verilmesi gerekmektedir. E-posta adresi, üyelerin üyelik onayı, sipariş onayları, siparişlerle ilgili özel durumlar, sorunlar ile ilgili online iletişim kurmak, Doka Organik bültenleri ile promosyon bilgilerini paylaşmak  için kullanılacaktır. Üyeler, kayıt esnasında girdikleri e-posta adresine www.dokaorganik.com tarafından gönderilen bilgilendirme ve  duyuruları kabul etmiş sayılırlar.

Üye girişi yapılırken kaydedilen her türlü bilgi, sadece üye tarafından her zaman değiştirilebilir veya güncellenebilir. Üyeler, üye giriş  bilgilerini güvenli koruduğu takdirde başkalarının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir.

Kişisel Bilgilerin Korunması

Üyelerin adı, soyadı, teslimat adresi ve telefon numarası gibi kişisel bilgileri siparişi yerine ulaştırmak amacıyla sözleşme yapılan kargo firması ile paylaşılmaktadır. Bu bilgiler aynı zamanda www.dokaorganik.com  sitesinin kullanımını geliştirmek, kullanıcılarla iletişim kurmak için ve hukuken gereken durumlarda da kullanılmaktadır. Ayrıca bu bilgiler, Web Sitesi kullanımının analizinde ve desteğinde de kullanılabilecektir. Kullanıcı izni olmadan, Gizlilik ve Güvenlik Politikasında belirtilen kullanım alanları haricinde Web Sitesi kullanıcılarının kişisel bilgileri üçüncü kişilerle paylaşılmamaktadır.

7 Nisan 2016 tarihinde yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) gereğince, üyelik sırasında paylaşılan kişisel verileriniz yasa ve diğer mevzuat kapsamında, hizmetlerimizi sunabilmek ve kesintisiz olarak sürdürebilmek amacıyla Veri Sorumlusu sıfatıyla, yine kanunda açıklandığı çerçevede; elde edilip kaydedebilir ve sadece sunduğumuz hizmeti devam ettirebilmek amacıyla güncellenerek mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde üçüncü kişilere açıklanabilir, paylaşılabilir ve işlenebilir.

Kredi kartı ve Ödeme

Üyelerin sipariş tutarını ödeme esnasında kullandıkları kredi kartı bilgileri 128-bit SSL şifreleme güvencesiyle korumaktadır ve kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır. Ödemeler anlaşmalı olduğumuz bankaların aracılığıyla www.dokaorganik.com  sitesinden yönlendirilen ödeme sistemleri ile gerçekleştirmektedir.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz  şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında  kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitemizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Sipariş Bilgileri

Siparişler ile ilgili ödeme şekli, sipariş detayları, sipariş tutarı, www.dokaorganik.com sitesinde saklanabilmektedir. Bu bilgiler personelimizle, teslimat aşamasında anlaşmalı kargo firması ile paylaşılabilmekte veya www.dokaorganik.com sitesinin kullanım analizinde yararlanılmaktadır.

Duyuru ve Bültenlerle İlgili Bilgiler

Üyelerimize, izinlerini alarak, ilgilerini çekebilecek ürün, hizmet, indirim, promosyon ve kampanyalar hakkında e-posta gönderebiliriz. Üyeler  her zaman kampanya ve promosyonlarımız ile ilgili pazarlama mesajları almaktan vazgeçebilir ve bunu e-posta aracılığı ile bildirebilirler.

Üyelerin Genel Eğilimlerinin Değerlendirilmesi

Üyeler www.dokaorganik.com  sitesinde dolaşırken, dolaştıkları sayfalara ve tıkladıkları buton ve bağlantılara ilişkin bilgiler, ziyaret ettikleri  sayfalar ve kalış süreleri, sipariş verme süreleri gibi bilgiler yalnızca www.dokaorganik.com  sitesi üzerinden verilen siparişlerin, www.dokaorganik.com sitesinin kullanımının artırılması analiz edilmesi ve geliştirilmesi, hukuken gerekli olduğunda bilgi sağlanması için kullanılabilir.

Üçüncü Kişi Web Siteleri ve Uygulamalar

www.dokaorganik.com sitesi, üçüncü kişilerin web sitelerine bağlantılar (linkler) içeren ilan veya reklamlara yer vermesi durumunda, Veysel Doğan-Doka Tarım üçüncü kişi web siteleri içeriğinden ve gizlilik politikalarından sorumlu değildir. İş bu sözleşmedeki Gizlilik ve Güvenlik Politikası Prensipleri  sadece www.dokaorganik.com sitemizin kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz.

İstisnai Haller

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde firmamız, Gizlilik Politikası hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

1-    Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak,

2-    Üyelerle akdedilen Üyelik Sözleşmesi ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla,

3-    Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep
edilmesi,

4-    Üyelerin hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu haller

E-Posta Güvenliği

Herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda asla kredi kartı numaranızı ya da şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler  üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Firmamız e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti etmez.

Firmamız, işbu Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek suretiyle  değiştirebilir. Gizlilik ve Güvenlik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Ek bilgi almak istediğiniz konularda info@dokaorganik.com e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.